e-Fatura entegratör fiyatlarıÖzel entegratörler e-Fatura uygulamasına geçmeni sağlayan çok çeşitli entegrasyon seçenekleri sunuyor. Peki senin işletmen için e-Dönüşümü başlatacak en iyi seçenek hangisi?

Neden e-Faturaya geçmelisiniz?

e-Fatura, faturalama süreçlerini dijitalleştiren, kıymetli evrak niteliğindeki faturaların kağıda basılmasına gerek bırakmadan elektronik olarak hazırlanıp gönderilmesini, alınmasını ve gerektiğinde ibraz edilmesini sağlayan bir uygulama. e-Fatura uygulaması,

 • Güvenli bir sistem kurar. Alıcı ve satıcılar arasındaki faturalaşma süreçlerinin tek bir format ve standarda göre ilerlemesini sağlar.
 • Masrafları ve operasyonel yükü azaltır. Yazıcı, postalama gibi masrafları ortadan kaldırıyor.
 • Mobilite sağlar. Dünyanın her yerinden tek tıkla e-fatura oluşturup gönderebilirsin.
 • Arşivleme ve erişimi kolaylaştırır. Belgelerinin kaybolma riskini ortadan kaldırır ve dilediğin evraka dosya ve klasörlerin içinde kaybolmadan anında ulaşmanı sağlar.
 • Tahsilatlarını hızlandırır. Müşterinin faturayı anında görmesini sağladığı için tahsilat süresini de kısaltır.
 •  Doğa dostudur. e-Fatura uygulamasına geçildikten sonra Türkiye’de 100 binden fazla ağacın kesilmekten kurtulduğu tahmin ediliyor.

Özel entegratör kimdir, ne yapar?

Özel entegratörler, Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından belirlenen şartları yerine getirerek kazandıkları yetki ile mükellef adına e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv Fatura, e-Bilet gibi elektronik kayıtlar oluşturan kurumlardır. e-Devlet uygulamalarını kendi altyapıları üzerinden sağlama yetkisi olan entegratörler, müşterilerine bu hizmetleri geliştirdikleri uygulamaları ile sunar. Entegratörlerin GİB’den yetki alabilmek için

 • Bazı GİB testlerinden geçmeleri
 • Bilgi Güvenliği, İş Sürekliliği, Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetimi Sistemi gibi sertifikalara sahip olmaları
 • En az bir ITIL sertifikası sahibi personel çalıştırmaları
 • TÜBİTAK BİLGEM Kamu Sertifikasyon Merkezi’nden mali mühür sertifikası imzalama süreçleriyle ilgili uyum değerlendirme raporu almaları

gerekir.

GİB’in yetkisine sahip özel entegratörleri aşağıdaki adresten görüntüleyebilirsin:

http://www.efatura.gov.tr

Mikro Yazılım, özel entegratörler arasında ilk üçte

Mikro Yazılım, 2013 yılında GİB tarafından verilen e-fatura özel entegratörü unvanını alarak e-devlet uygulamalarını kendi altyapısı üzerinden sağlama yetkisine sahip sayılı firmalar arasına girdi. e-Dönüşüm pazarının en büyük hizmet sağlayıcılarından biri olan Mikro Yazılım, verdiği hizmetlerle ülkemizde sayısı 50’yi aşan özel entegratör firma arasında ilk 3’te yer alıyor ve pazarın yüzde 10’luk kısmı tarafından tercih ediliyor.

MikroX ile e-Faturaya geçmenin 5 avantajı

 • Ücretsiz entegrasyon: Mikro Yazılım’ın yeni nesil ön muhasebe programı MikroX ile e-fatura sistemine hiçbir maliyet ödemeden geçebilirsin.
 • Ulusal ve uluslararası uyum: MikroX’in e-fatura ve e-arşiv programları ile hem Maliye Bakanlığı standartlarına hem de uluslararası finansal standartlara tam uyumlu şekilde yalnızca birkaç tıkla e-fatura ve e-arşiv düzenleyebilirsin.
 • Fiyat avantajı: Şimdi, MikroX’in Ekonominizi Düşünen Kampanya‘sıyla MikroX’e 1 yıl boyunca ayda 40 TL yerine yalnızca 1 TL’ye sahip olabilir, üstelik e-Fatura entegrasyonundan ve mobil uygulamalar ücretsiz olarak faydalanabilirsin.

Gelir ve giderlerini kolayca takip edip enerjini işine büyütmeye ayırmak istiyorsan MikroX’i 15 gün ücretsiz olarak deneyebilirsin.

Top