e-Faturalar Nasıl Yazdırılır?

Ara

e-Fatura sistemi faturalarınızın elektronik ortamda arşivlenmesi üzerine kurulmuş bir sistemdir. MikroX’te e-Faturalarınızı aşağıdaki işlemleri takip ederek yazdırabilirsiniz:

  • Soldaki menüden e-Belge kategorisi altından “Gelen e-faturalar” ya da “Gönderilen e-Belgeler” i seçiniz. (Yazdırmak istediğiniz belgenin bulunduğu kategoriye tıklayınız.)
  • Açılan sayfada listelen e-belgelerden yazdırmak istediğiniz belgeyi seçiniz. 
  • Açılan fatura detay sayfasında sağ üstte bulunan “Görüntüle” butonuna tıklayınız.
  • Görüntülenen faturanızda sayfada herhangi bir yerde sağ tıklayarak “Yazdır” seçeneğine tıklayarak belgeyi yazdırma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Diğer bir seçenek olarak portal üzerinden yazdırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Buradan toplu yazdırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Listelenen e-Belgelerinizi istediğiniz tarih aralığında filtreleyebilirsiniz. Daha sonra yazdırmak istediğiniz belgeleri seçiniz. “Yazdır” butonuna tıklayınız. Seçtiğiniz tüm belgeleri toplu olarak yazdırabilir ya da PDF formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Ama unutmamalısınız ki yazdırılan e-belgelerin hiçbir geçerliliği yoktur. e-Belgeler elektronik ortamda saklanmak zorundadır.