Fatura İşlemleri

Ara

MikroX’ te fatura yazdırma şablonunu nasıl oluşturabilirim?

MikroX kullanarak bu işlemi oldukça kolay ve hızlı gerçekleştirebilirsiniz. Bu özelliği keşfetmek için YouTube üzerindeki videomuzu izleyebilir ya da ilgili makalemizi okuyabilirsiniz.

MikroX’te hazırladığım faturalarımı yazdırabilir miyim?

Evet, yazdırabilirsiniz. Daha önce hazırladığınız şablon üzerine gerekli bilgileri ekledikten sonra ‘’yazdır’’ butonunu kullanarak faturalarınızı matbunuzun boyutuna göre yazdırabilirsiniz.

Faturalarımı yazdırmak için hangi yazıcıları kullanabilirim?

Faturalarınızı yazdırmak için herhangi bir lazer ya da ink-jet yazıcı kullanabilirsiniz. Nokta vuruşlu yazıcıları (Sürekli Form Fatura) MikroX uygulamamız desteklememektedir.

Faturalarıma tekrarlama emri verebilir miyim?

MikroX hesabınızda tekrarlayan fatura oluşturabilirsiniz. Tekrarlamasını istediğiniz faturayı görüntüleyin. Çıkan sayfada sağ üstteki ‘’işlemler’’ menüsünden ‘’otomatik tekrarla’’ butonuna basarak faturalarınızın belirlediğiniz aralıklarla tekrarlanmasını sağlayabilirsiniz.

Dövizli fatura oluşturabilir miyim?

MikroX’te fatura oluştururken Türk Lirası, Euro, ABD Doları ve İngiliz Sterlini para birimlerinden istediğinizi seçebilirsiniz. 

Tevfikatlı fatura oluşturabilir miyim?

Evet, MikroX’te fatura oluştururken toplam KDV tutarının altında yer alan tevfikat uygula butonunu kullanarak tevfikatlı fatura oluşturabilirsiniz.

Stopajlı fatura oluşturabilir miyim?

Evet, MikroX’te fatura oluştururken ara toplamın altındaki ‘’ara toplam indirimi uygula’’ butonuna tıklayıp size uygun gelen indirimi kaydettikten sonra stopaj, toplam tutar ve KDV ayrı ayrı hesaplanır. Aynı zamanda serbest meslek makbuzu da oluşturabilirsiniz.