Fatura Nasıl Yazdırılır?

Ara

MikroX sayesinde elle fatura düzenlemeye son verin ve zamandan tasarruf sağlayın. MikroX’e kayıt ettiğiniz satış faturalarınızın kolaylıkla yazıcıdan dökümünü alabilirsiniz.

Fatura belgesinin içerisindeki Yazdır butonunu kullanarak yazdırma işlemini başlatabilirsiniz. 

Çalıştığınız firmalara özel veya firmanızın ihtiyacı olması durumunda birden fazla fatura dizaynı kullanabilirsiniz. Bu ihtiyacı bildiğimiz için Yazdır butonundan sonra yazdırmak istediğiniz yazdırma şablonu seçim ekranı karşınıza çıkacaktır.

Fatura dizaynı seçiminden sonra Yazdır butonunu kullanarak faturanızın dökümünü alabilirsiniz. faturanın nasıl döküleceğini kontrol etmek isterseniz Önizleme butonunu kullanabilirsiniz. Bu sayede fatura şablonunda eksik veya oturmayan alan var ise döküm almadan, şablon üzerinde değişiklik yapma fırsatınız olacaktır. Önizleme örnek görüntüsü aşağıdaki şekilde olacaktır.

Proforma ve Perakende faturalarınız için de aynı yöntemle döküm alabilirsiniz. Bu işlem için her evrakın ayrı olarak yazdırma şablonunu oluşturmanız gerekmektedir. 

Yazdırma şablonu oluşturma adımlarına ve detaylarına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ya da e-Fatura Sistemine Geçin, Yazdırma İşleminden Kurtulun!

e-Fatura sistemiyle yazdırma, kargolama ve arşivleme masraflarından kurtulur hem nakitten hem de zamandan tasarruf edersiniz. e-Faturayla ilgili daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayabilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

e-Fatura Avantajlarını Keşfet