Satış Raporu Nedir?

Ara

Satış raporu belirlediğiniz tarihlerde yaptığınız tüm satışları, “Faturalar” , “Müşteriler” ve “Ürün” kategorilerine göre detaylandırarak gösteren rapordur. Kategori bazlı satışlarınızı görerek firmanız için doğru satış stratejisini belirleyebilirsiniz.

Satış raporuna ulaşmak için:

  1. Soldaki menüden “Raporlar” başlığını seçiniz.
  2. “Satış raporu” na tıklayınız.

Satış raporunu, incelemek istediğiniz detaylara göre filtreleyebilirsiniz. İlk olarak raporun üstünde yer alan tarih filtresini kullanarak tarih aralığı belirleyebilirsiniz. Tarih filtresinin yanında yer alan filtreyle ise “Vergiler dahil” ya da “Vergiler hariç” olarak satışlarınızı görebilirsiniz. Size uygun tarih aralığını ve vergi durumunu seçtikten sonra sağ altta yer alan “Rapor oluştur” butonuna tıklayınız.

Oluşan raporda en çok satış yaptığınız müşterilerinizi, ürünleriniz ve kategoriyi belirleyebilirsiniz. İşletmenizin zayıf ve güçlü yönlerini belirleyerek yoğunlaşmanız gereken yerleri kolaylıkla görebilirsiniz.

Ayrıca raporun sağ altında yer alan “Dışarı aktar” butonuyla “Faturalar” , “Müşteriler” ve “Hizmet/Ürünler” kategorilerinde raporları Excel’e aktarabilirsiniz.