Güvenlik

Ara

MikroX bulut tabanlı bir uygulama olması sebebiyle güvenlik ve gizlilik, üzerinde özenle durduğumuz bir konudur. MikroX yüksek güvenlikli sunucularda barındırılmaktadır.

MikroX, her gece sistem tarafından otomatik olarak yedeklenir. Olası bir aksilik durumunda bir gün önceki yedeğinize geri dönebilirsiniz.

MikroX aynı zamanda SSL sertifikası ile verilerinizi şifrelemektedir. SSL sertifikası sizin programa yaptığınız girdilerin sunucuya iletilmesi ve sunucunun size cevap vermesi aşamsında taşınan verilen şifrelenmesi işleminini yapmaktadır. Bu şifreleme yöntemi, bankaların kullandığı yöntem ile aynıdır.

Verileriniz  üçüncü kişiler tarafından görüntülenmesi mümkün olmadığı gibi paylaşımı da söz konusu değildir. Hesabınıza ve verilerinize MikroX ekibi erişemez. Ancak destek ekibimizden yardım talep ettiğinizde ”ayarlar” kısmından ”Destek Erişim İzni” verebilirsiniz. Bu izni verdiğiniz takdirde destek ekibimiz hesabınıza ulaşabilir ve gerekli düzenlemeleri yapar. İşlem tamamlandığında destek erişim iznini kapatabilirsiniz.

Olası afet durum senaryoları için sunucularımız  yüksek koruma teknoloji sistemleriyle donatılmış odalarda saklanmaktadır.