MikroX ile Firmanızı Dijitale Taşıyın

e-Dönüşüm’de aradığınız çözüm MikroX! GİB standartlarına uygun olarak hazırladığınız e-Fatura’yı saniyeler içinde müşterinize gönderin. Kalan zamanınızı işinizi büyütmeye ayırın.
Aylık kestiğiniz fatura adedi
50
Kağıt Fatura
Yıllık maliyet
5,070.00₺
e-Fatura
Yıllık maliyet
348.00₺
Yıllık Tasarrufunuz
e-Faturaya gerçerseniz
4,722.00₺
MASRAF KALEMİ
MALİYET
Fatura kağıt
0,25₺
Basım
0,70₺
Zarf
1,00₺
Gönderim
5,00₺
Arşivleme
1,50₺
Toplam
8,45₺

e-Fatura ve e-Arşiv Takibi
MikroX’ten e-Fatura ve e-Arşiv fatura gönderimini kolayca yapabilirsiniz. Faturalarınız müşterilerinize saniyeler içinde ulaşır.
Pratik e-Fatura Oluşturma
MikroX programını kullanarak tek tıkla faturalarınızı oluşturabilir ve yine tek tıkla müşterilerinize e-Faturalarını gönderebilirsiniz.
Kolay ve Hızlı Başvuru
Dilerseniz MikroX Anahtar Teslim e-Fatura hizmeti ile e-Fatura mükellefi olabilmeniz için gereken tüm başvuruları sizin yerinize süreç danışmanlarımız gerçekleştirsin.
Kolay Yönetim
MikroX ile e-Faturalarınızı entegre bir şekilde kullanarak firmanızın gelir-gider takibini tek bir platformdan yönetebilirsiniz.
e-Belge Paketleri
MikroX e-fatura ile daha hızlı, kolay ve ekonomik faturalayın.
Sıkça Sorulan Sorular
e-Fatura Nedir?

e-Fatura elektronik ortamda hazırlanan, yazdırma ve kargo takip sürecini ortadan kaldırarak zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan bir fatura çeşididir. Alıcı ve satıcı arasında karşılıklı fatura gönderimi elektronik ortamda gerçekleşen durumlarda kullanılır. e-Fatura basılı faturayla aynı hukuki değerde olup, düzeni ve standardı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenmektedir.

e-Fatura mükellefi olmak ne demektir?

GİB’in her yıl yayınladığı tebliğler kapsamında yer alan işletmeler e-Fatura mükellefidir. Ama bu kapsam dışında kalıyor olsanız bile e-Faturanın avantajlarından yararlanmak için gönüllü olarak e-Fatura kullanmaya başlayabilirsiniz.

e-Arşiv Fatura Nedir?

e-Fatura mükellefi olmayan müşterilerinize gönderdiğiniz elektronik faturaya e-Arşiv fatura denir. MikroX üzerinden e-Arşiv fatura gönderebilmek için öncelikle e-Fatura kullanıcısı olmanız gerekir.

e-Fatura başvurusu nasıl yapılır? Başvuru adımları nelerdir?

e-Fatura kullanabilmek için öncelikle KamuSM’ye mali mühür başvurusunda bulunmanız gerekir. Mali mührünüzü aldıktan sonra GİB e-Fatura mükellefiyet başvurusu, ardından e-Mikro özel entegratörlük başvurusunda bulunmanız gerekir. MikroX Anahtar Teslim e-Fatura Hizmetimiz ile tüm başvurularınızı sizin yerinize MikroX e-Fatura süreç danışmanlarımız gerçekleştirir.

MikroX Anahtar Teslim e-Fatura hizmeti nedir?

e-Fatura kullanabilmeniz için gerekli tüm başvuruları bilgisayarınıza uzaktan bağlanarak sizin yerinize gerçekleştirdiğimiz yepyeni hizmetimizdir.

MikroX’te e-Fatura kullanmanın maliyeti nedir?

MikroX’te e-Fatura kullanmak için herhangi bir kurulum, entegrasyon ya da başvuru ücreti yoktur. Sadece e-Fatura, e-Arşiv ve e-SMM gönderimi için kontör satın almanız gerekmektedir.

MikroX’te kontör tüketimi nasıldır? Gelen faturalarımdan kontör düşer mi?

MikroX’te gönderilen ve gelen e-Faturalarda 1 e-Belge için 1 kontör düşer. Gönderilen e-Arşiv faturaları için 1 e-Arşiv faturasından 0,5 kontör düşer.

“MikroX’i, az personel ile tam otomasyona geçme gayesi ile kullanmaya başladık. MikroX, hareket serbestliği sağlaması ve e-Fatura ile e-Arşiv özelliklerini içermesi ile iş yükümüzü azaltmamıza çok yardımcı oldu.”
Aldo Medina
CEO – Medina Bilişim
Ücretsiz Deneyin
Kart bilgilerinizi paylaşmadan 15 gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz.