e-Muhasebe programı nedir, ne işe yarar?Eğer finansal operasyonlarınızı zamanınızı verimli kullanarak yapmak ve asıl enerjinizi işletmenizi büyütmeye ayırmak istiyorsanız bir e-muhasebe programı ile tanışmanızın vakti gelmiş demektir.

Kaybolan notlara, yazısı okunmayan defterlere ve karmaşık Excel formüllerine elveda. Artık pratik ön muhasebe programları ile verimli finansal operasyonların çağı! Nasıl mı? Anlatalım.

e-Muhasebe nedir? Ön muhasebe için neden yazılım kullanmalısınız?

e-Muhasebe, muhasebenin elektronik ortamda yapılan versiyonudur. Ön muhasebe ise muhasebenin ilk aşamasıdır. Nakit paranızı, çek ve senetlerinizi, banka hesaplarınızı, müşterilerinizi ve tüm bu unsurlara ait hareketleri bir e-muhasebe programı ile kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca kasa hesabınızı, tahsilat ve ödemelerinizin vaktini, faturalarınız ile havalelerinizin durumunu, çek ve senetleriniz de bu programlarla takip edebilir,  stok girişlerinizi ve aylık personel bordrolarını da güncel olarak izleyebilirsiniz. Bununla birlikte e-muhasebe programları ile finansal operasyonlarınızı raporlandırabilir ve şirketinizin geleceği hakkındaki kararları daha kolay verebilirsiniz.

Etkili bir ön muhasebenin önemi

Etkili bir gelir-gider yönetimi, firmanızın geleceği için hayati öneme sahiptir. Bununla birlikte nakit akışı ve kârlılık seviyesinin rutin takibi de karar alma mekanizmanızı düzgün çalıştırır. Etkili bir ön muhasebe programı ile tüm bu operasyonları zahmetsiz ve hatasız şekilde yapabilir, vaktinizi ve enerjinizi koruyabilirsiniz.

e-Muhasebenizi MikroX ile yapın, ilk adımınızı sağlam atın

  • Sade menüsü ile hızlı ve kolay kullanım sunan MikroX ile tüm özellik ve güncellemelerden de ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.
  • MikroX’e internet bağlantısı olan bütün cihazlardan dünyanın neresinde olursanız olun kolayca bağlanabilirsiniz.
  • Excel ve benzeri programlarda karmaşık ve takibi zor formüllerle elde edeceğiniz verilere MikroX ile saniyeler içinde erişebilirsiniz.
  • Borç ve alacaklarınızın durumunu bir bakışta görebilirsiniz.
  • Etkili bir gelir-gider takibi ile nakit akışınızı kontrol altında tutarsınız.

İşletmenizin daha sağlıklı büyümesini sağlayan MikroX ile aşağıdaki operasyonları sadece birkaç tıkla gerçekleştirebilirsiniz:

  • Fatura takibi: Faturalarınız anında gönderime hazır! Dilerseniz hızlı, kolay ve ekonomik faturalaşmanın yolu olan e-fatura özelliğini de kullanabilirsiniz.
  • Müşteri ve tedarikçi yönetimi: Müşteri ve tedarikçilerinin bakiyesini anlık olarak görebilir, nakit akışınızı her an kontrol altında tutabilirsiniz.
  • Gelir-gider takibi: Kasa giriş çıkışlarınız, banka hesaplarınız ve çalışanlarınızın yaptığı harcamalar bir bakışta karşınızda.
  • Stok ve depo yönetimi: Stoklarının güncel durumu anında önünüzde.
  • Raporlama: Satış ve tahsilatlarınızın miktarı bir tıkta karşınızda harcadığınız paranın takibini yapmak ise çok kolay!

Girişiminizi destekleyen ve yeni nesil ihtiyaçlarınıza cevap veren bir e-muhasebe programı istiyorsanız MikroX’i ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.


Gelir ve giderlerini kolayca takip edip enerjini işine büyütmeye ayırmak istiyorsan MikroX’i 15 gün ücretsiz olarak deneyebilirsin.

Top