MikroX ile ev ekonomini yönet I: Cüzdan ve banka hesabını nasıl takip edersin?İş yapış biçimleriyle birlikte finansal operasyonların da elektronik dünyaya taşındığı bir dönemdeyiz. Optimum aile bütçeleri oluşturabilmek ve etkili şekilde takip edebilmek için artık ev ekonomimizi de dijital olarak yönetebiliriz.

MikroX ile ev ekonomisi yönetiminin ne kadar kolay olduğunu anlatan beş bölümlük bir yazı dizisi hazırladık! İlk bölümde MikroX’in pratik arayüzünü kullanarak kasa ve banka hesaplarını nasıl takip edebileceğini anlatıyoruz.

MikroX’teki cüzdanın: Kasa

Banka dışında tuttuğun tüm birikimlerini (yastık altı birikimler, cüzdan, kasa vb.) MikroX’e ‘kasa’ ekleyerek kaydedebilirsin. Kasa ekleme işleminden sonra günlük kazanç ve harcamalarını kasana kaydedip güncel bakiyeni tek ekrandan bir bakışta görebilirsin. Dilersen ‘okul masrafları’, ‘mutfak harcamaları’ gibi farklı kategorilerde kasa ekleyerek aylık bütçe planlaması da yapabilirsin. Her ay belirlediğin bütçeyi bu kasalara açılış bakiyesi olarak girip harcamalarını anlık olarak takip edebilirsin.

‘Kasa’ nasıl eklenir?

Buraya tıklayarak MikroX’te kasanın nasıl eklendiğini görebilirsin. Kolaylıkla birden fazla kasa ekleyebilirsin.

Kredi kartı ödemesi yapmanın kolayı

Dilersen kredi kartlarını da MikroX’e kaydedebilir, kart ödemelerini hesaplar arası transfer özelliğini kullanarak yapabilirsin. Ödeme yapmak için kartlarını MikroX’e ‘banka’ olarak kaydetmen ve ‘Diğer Hesaba Transfer Yap’ butonuna tıklayarak para çıkışını yapacağın hesabı seçmen yeterli. 

Banka hesapların da MikroX’te

Tüm banka hesaplarını MikroX’e kaydederek bu hesaplarındaki nakit akışını anlık olarak izleyebilirsin. Banka hesaplarını MikroX’e nasıl kaydedebileceğini görmek için tıkla.

Neden MikroX kullanmalısın?


Gelir ve giderlerini kolayca takip edip enerjini işine büyütmeye ayırmak istiyorsan MikroX’i 15 gün ücretsiz olarak deneyebilirsin.

Top